Jak dobrać rozmiar FitPaws Peanut?​

Generalnie chodzi nam o to, żeby pies na piłce mógł swobodnie stać, z ładną postawą, nie zgarbiony co pozwala na poprawne wykonywanie ćwiczeń na piłce.

Odległość między przednimi łapami a tylnymi gdy pies stoi to jest nasza długość na podstawie, której dobieramy fistaszki przy pracy na piłce.

W tym wypadku dobór rozmiarów wygląda następująco:

  • Przy długości do ok 51 cm można używać Peanutów: 40 cm, 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm (przykładowe rasy: york, shih tzu, boston terrier, pomeranian, pudel miniaturowy, jamnik)​
  • Przy długości do ok 61 cm można używać Peanutów: 50 cm, 60 cm, 70 cm, 80 cm (przykładowe rasy: sheltie, beagle, corgi, angielski buldog)
  • Przy długości do ok 76 cm można używać Peanutów: 60 cm, 70 cm, 80 cm (przykładowe rasy: border collie, owczarek australijski)
  • Przy długości do ok 104 cm można używać Peanutów: 70 cm, 80 cm (przykładowe rasy: goldeny, labradory, boksery, rottweilery)
  • Przy długości do ok 117 cm można używać Peanutów: 80 cm (przykładowe rasy: mastif, dog niemiecki, nowofunland)

Są to orientacyjne wymiary, zawsze też można łączyć różne rozmiary ze sobą. Jeśli mamy więcej niż jednego psa, najlepiej będzie dobrać fistaszka pod największego psa, pamiętając o odpowiedniej asekuracji psów gdy są na piłce. Jeśli myślimy o ćwiczeniach obciążeniowych i rozciąganiu używając fistaszków dobieramy je po wysokości psa w kłębie i wtedy dobór wygląda następująco:

Peanut 40 cm – wysokość w kłębie ok 41- 50 cm

Peanut 50 cm – wysokość w kłębie ok 51- 60 cm

Peanut 60 cm – wysokość w kłębie ok 61- 70 cm

Peanut 70 cm – wysokość w kłębie ok 71- 80 cm

Peanut 80 cm – wysokość w kłębie ok 81+ cm

To są informacje od producenta. Z mojego doświadczenia wynika, że do ćwiczeń gdzie pies ma opierać łapy na piłce często wybiera się zbyt wysokie sprzęty.
Za to do pracy na górze piłki odwrotnie 😉

Bierzemy pod uwagę to jak pies stoi, ale już nie to jak pies leży i wtedy potrzebuje więcej miejsca. Ja też swoich piłek nie pompuje do pełnej wielkości. Te wielkości Peanutów mówią o tym jaką one mają maksymalną wysokość (średnicę), ale producent zaleca, żeby pompować maksymalnie do 95% wysokości.

Lista dostępnych piłek FitPaws Peanut:

FitPAWS Peanut 40 cm żółty

FitPAWS Peanut Trax 50 cm czerwony

FitPaws Peanut Trax 60 cm niebieski

FitPAWS Peanut 70 cm żółty

FitPAWS Peanut 80 cm czerwony

Koszyk
Przewijanie do góry